Duża potliwość i czerwienienie twarzy

Mam 17 lat nie jestem gruby mam 174 cm wzrostu i 63kg wagi od dziecka strasznie szybko się pocę i czerwienie na twarzy. Niektórzy się nawet ze mnie nie złośliwie śmiali ,że ledwo zaczynamy w coś grać 5-10min ,a ja już cały mokry. Można coś z tym zrobić?
17 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jesteś jeszcze w okresie dojrzewania i taka reakcja organizmu jest stosunkowo normalna. Oczywiście nie występuje ona u każdego, ponieważ wieżę się z pewnymi predyspozycjami. Skóra naczynkowa w reakcji stresowej i przy wysiłku staje się nadmiernie przekrwiona przez co objawia się to uczuciem gorąca i zmiana zabarwienia.