Duża pupa i grube uda. Jak się tego pozbyć?

Witam. Mam straszny problem. Mam 12 lat, 170 cm wzrostu i ważę 56 kg. ;/ Mam grube uda i dużą pupę. Co robić, żeby się tego pozbyć? Niestety nie mam możliwości chodzenia na basen. A wiem, że to pomaga. Ale chcę do wakacji pozbyć się tych grubych ud i dużej pupy. Co robić? Proszę o pomoc.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 19,37 i znajduje się między 50 a 75 percentylem. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest idealna i nie potrzebujesz diety odchudzającej.

Oczywiście warto jest wprowadzić zdrowy tryb żywienia.
Spożywaj pełnoziarniste produkty zbożowe (razowe/żytnie pieczywo, grube kasze, pełnoziarniste makarony, ryż brązowy), mleko i jego przetwory (bez cukru i słodkich dodatków), chude mięso, ryby, jaja, nasiona roślin strączkowych, warzywa i owoce.

Zrezygnuj z potraw tłustych, smażonych, produktów typu fast-food (pizza, zapiekanki, frytki, hamburgery itp.), chipsów, przekąsek, cukru i słodyczy, ciast, ciasteczek, produktów cukierniczych, słodzonych gazowanych napojów. Soki owocowe zastąp wodą mineralną.

Aby wymodelować ciało polecam zapisanie się na taniec, fitness dla dziewczynek w Twoim wieku albo na łagodne sporty walki. Poprawisz w ten sposób swoją kondycję i wymodelujesz ciało. Powinnaś dużo czasu spędzać w ruchu - najlepiej na świeżym powietrzu.

Pozdrawiam