Duże i swędzące krosty na plecach

Witam. Ostatnio zauwarzylam na moich plecach dosc duze krosty ktore w srodku sa wysuszone. Od kilku dni uzywam masc Alantan , i krosty przestaly sie rozlewac ale za to bardzo swędzą . Co to może być.?
ponad rok temu

Profilaktyka grzybicy

Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. W razie wystąpienia pojedynczych pryszczy na plecach można zastosować maść cynkową, zazwyczaj daje szybkie efekty i jest niedroga. Jeśli powodem pojawiania się pryszczy na plecach jest sucha skóra to warto pamiętać, żeby nie osuszać całej powierzchni za pomocą maści. Ten sposób nie doprowadzi do niczego dobrego, wręcz pogłębi tę dolegliwość. Z pryszczami na plecach pojawiającymi się w skutek zmian hormonalnych czy trądziku jest bardziej skomplikowana sytuacja. Często nie da się obejść bez dermatologa, ponieważ problem tkwi w zaburzonej gospodarce wewnętrznej, a nie w czynnikach zewnętrznych.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
z opisu wynika, że to wyprysk alergiczny.
Proponuję:
1. hydrocortison krem na noc
2. allertec 2 x 1 tabl
do ustąpienia objawów
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy