Duże naczynia klp w normie, światło tchawicy i oskrzeli zachowane

Witam. Proszę o interpretacje wyniku badania TK klatki piersiowej. Badanie TK klp z kontrastem, warstwami 2,5mm. Rozpoz.kliniczne: Bóle w klatce piersiowej do diagnostyki. W Rtg niejednoznaczne zacienienie rzucie VI międzyżebrza prawego. W seg. VI prawym podoplucnowy guzek sr. 3,4mm poza tym miąższ płucny bez zmian ogniskowych. Węzły chłonne śródp. i wnęk nie powiększone. Duże naczynia klp w normie. Światło tchawicy i oskrzeli zachowane. Zarysy opłucnej gładkie, jamy opłucnej bez cech płynu.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Opis nie wskazuje jednoznacznie na konkretną jednostkę chorobową, wskazana jest konsultacja u pulmonologa, który odniesie wynik badania do Pani stanu zdrowia i objawów oraz wywiadu chorobowego (np. przebyte zapalenia płuc, choroby przewlekłe, wywiad rodzinny).