Duży kompleks przepuklino-bliznowy
co znaczy wynik TK :duzy kompleks przepuklinowo-bliznowych, obejmujący pochewki nerwów rdzeniowych prawych l4-l5

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na współistnienie patologii o charakterze zwyrodnieniowym oraz w największym stopniu przeciążeniowym wynikających z nadmiernej eksploatacji kręgosłupa. Ucisk na struktury nerwowe mogący być konsekwencją przepukliny może powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe w kończynach dolnych lub nawet w wyższych partiach ciała. Najczęściej oprócz bólu pojawiają się drętwienia, zaburzenia czucia i parestezje. Konieczna jest w tym przypadku konsultacja z neurochirurgiem