Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 2 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Duży lęk przed bliskością

Witam. Odczuwam duży lęk przed bliskością. Ostatnio mój dobry kolega mnie przytulił na dłużej i po tym jak już się pożegnaliśmy odczułam ogromny dyskomfort i obrzydzenie. Po przyjściu do domu poszłam pod prysznic by zmyć z siebie to uczucie czyjegoś dotyku. Z dziewczynami jest trochę lepiej, ale nadal nie tak jak bym chciała. Czy to możliwe że miało na to wpływ to, w dzieciństwie nigdy nikt mnie przytulał i oczekiwał dorosłej postawy wówczas gdy byłam dzieckiem? Jak mam sobie z tym poradzić?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Zaburzenia lękowe

W Pani pytaniu dostrzec można to co jest potrzebne by człowiek mógł sobie pomóc. Przedstawia Pani problem, zastanawia się Pani nad jego przyczyną oraz pyta o jego rozwiązanie. Już w samym pytaniu dostrzec można Pani zdolność do tego by problem rozwiązać.
Zachęcam do tego, aby "kuć żelazo póki gorące". Warto pomyśleć o jakiejś formie pomocy psychologicznej lub psychoterapii - z pomocą drugiej osoby będzie łatwiej.

0

Jak widać, zastanawia się pani nad przyczynami takiego stanu rzeczy. To dobry początek do rozpoczęcia zmian, tak aby kontakty z ludźmi były dla pani bardziej satysfakcjonujące. Dobrym sposobem na poznanie swoich uwarunkowań i dokonanie tych zmian jest psychoterapia. Zachęcam więc do jej rozpoczęcia i życzę powodzenia!

Pozdrawiam.
Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy