Dwa mięśniaki macicy po wykonaniu USG wewnętrznego

Dzień dobry, mam pytanie natury ginekologicznej: jestem 42 - latką miesiączkującą regularnie (co 28-30 dni), niedawno jeden ginekolog skierował mnie do szpitala na usunięcie macicy z powodu dwóch mięśniaków wielkości dwuzłotówki po wykonaniu usg wewnętrznego, skonsultowałam się po miesiącu z innym (nie mówiąc o poprzedniej diagnozie) lekarz ponownie zrobił usg i okazało się, że jestem zupełnie zdrowa. Ucieszyłam się bardzo ale nachodzą mnie wątpliwości, bo któryś z nich się pomylił. Co robić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby sytuacje wyjaśnić. Mięśniak może być wyjściem do poważniejszych chorób.