Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dwa negatywne testy ciążowe i brak okresu - dlaczego?

Witam. Od 6 miesięcy biorę l*** (syneteyczny progesteron), od 16 dnia cyklu, przez kolejne dziesięć dni - biorę ją na wyregulowanie okresu, a ponadto staramy się o drugie dziecko. Przez wszystkie cykle okres pojawiał się zawsze około 7-8 dnia brania l***. Ostatnią miesiączkę miałam 23.05, współżyłam z mężem 5-6.06. Następnie, jak zwykle, zaczęłam brać l*** i tu zaczynają się schody - skończyłam brać 10 dnia, czyli 17 czerwca, a 18 powinien pojawić się okres, ale go nie było. Zrobiłam test ciążowy - wynik negatywny.

Dodam, że jakichś specjalnych dolegliwości nie mam, może trochę brzuch mnie boli tak, jakbym miała okres, ale piersi są w normie, wydaje mi się też, że trochę cześciej biegam siusiu.

Poczekałam jeszcze parę dni i zrobiłam kolejny test, 22.06 - nadal jest negatywny. Czy to może być ciąża? Bardzo bym chciała:)

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam! Jak najbardziej, mogła Pani zajść w ciążę. Troszkę pospieszyła się Pani jednak z testami - w tym okresie ewentualnej ciąży mają one prawo dawać wynik negatywny. Proszę odczekać jeszcze 3-4 dni i ponownie wykonać test, dokładnie zgodnie z instrukcją i z moczu powannego. Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy