Dwa pozytywne testy ciążowe

Zrobiłam 2 testy ciążowe i wyszły pozytywnie czy istnieję możliwość że wynik był Fałszywy ?

Milena Lubowicz

Prawdopodobieństwo jest znikome, że oba się pomyliły. Sugeruję wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Niewielkie jest prawdopodobieństwo, że 2-krotnie wykonany test ciążowy wskazuje fałszywy wynik. Istnieje jednak pewna możliwość, iż pozytywny wynik testu ciążowego nie jest związany z ciążą, lecz innymi przyczynami: przyjmowanie niektórych leków (w tym leków hormonalnych, leków przeciwdepresyjnych), choroby nerek, tarczycy, nowotwory jajnika, wątroby. W celu weryfikacji wyników zalecam wizytę u lekarza ginekologa. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy#falszywie-pozytywny-wynik-testu-ciazowego Pozdrawiam.