Dwa słabo wyjaśnione cienie w płucu prawym w opisie RTG klatki piersiowej u 73-latka
O pisie RTG klatki piersiowej mojego taty 73 lata widoczne są dwa słabo wyjaśnione cienie w płucu prawym. Proszę mi wyjaśnić co to może być?

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane cienie mogą mieć bardzo wiele różnych przyczyn. Mogą być to zmiany zarówno zapalne, swoiste jak i nowotworowe. W celu wyjaśnienia etiologii zmian sugeruję wykonanie CT klatki piersiowej.