Dwa stosunki seksualne pod rząd a ryzyko zapłodnienia

DWA STOSUNKI POD RZĄD Witam, mam pytanie. Otóż okres mam mniej więcej co 26-29 dni. Ostatni miałam 14 sierpnia. Z chłopakiem uprawialiśmy seks 29 sierpnia. Pierwszy stosunek był z prezerwatywą, chłopak po wytrysku wytarł penisa, ale za 15 minut kochaliśmy się znowu bez zabezpieczenia ale drugi stosunek był już bez wytrysku. Proszę o odpowiedź czy plemniki z pierwszego stosunku mogły zostać przeniesione, czy mogło dojść do zapłodnienia? Z góry dziękuje.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Chciałbym zaznaczyć iż oba stosunki odbywały sie okresie dni płodnych. Zbliżenie bez zabezpieczenia może skutkować zapłodnieniem. Zarówno możliwość przeniesienia plemników z poprzedniego wytrysku jaki i ich obecność w płynie preejakulacyjnym w kolejnym stosunku mogą przyczynić się do ciąży.

Czemu pozwoliłaś na sex bez zabezpieczenia? Przecież to TY zajdziesz w ciążę a nie chłopak. Popełniasz poważny błąd. Niestety, muszę powiedzieć że istniała teoretyczna możliwość poczęcia.
Dr med. Leszek Włodarczyk