Brak słyszalnego tętna i echa w usg ciąży

Ostatnia miesiączka: 12.09. Wczoraj, tj. 21.10. badanie USG wykazało pęcherzyk żółtkowy, CRL:0.20, YS 0.31. Nie słychać jeszcze tętna i echa. Mam dwie przypuszczalne daty zapłodnienia: 19.09 lub 02.10. Lekarz patrzać na USG, powiedział, że na pewno ta druga data. Czy można mieć pewność po takim krótkim researchu, nawet doświadczonego lekarza. To dla mnie ważne, gdyż do 25.09. przyjmowałam silne leki.

Lek. Marta Jaruchowska

z tego co Pani podaje są to dopiero 5/6 tyg od OM, więc obraz USG może tak wyglądać , trzeba spokojnie poczekać i powtórzyć badanie wszystko wtedy będzie jasne , czy ciąża rozwija się prawidłowo, ewentualnie zrobić 2 badania HCG w ciągu 2-3 dni i patrzeć czy jest prawidłowy wzrost hormonu.