Dwie tabletki antykoncepcyjne Daylette jednego dnia

Witam! Jestem w trakcie 4 opakowania Daylette. Któregoś dnia (1-9) wzięłam dwie tabletki (nieświadomie) i nie wiem, którego to było dnia. Czy ma to jakikolwiek wpływ na działanie antykoncepcji? Są to tabletki 24+4, więc jak powinnam postąpić? Wziąć dodatkową tabletkę z drugiego opakowania na miejsce tej, której brakuje? Wydłużyć przerwę o jeden dzień brakującej tabletki? Skrócić ją i zacząć brać nowe opakowanie ostatniego dnia przerwy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę przyjmować tabletki regularnie po jednej do końca cyklu, który skróci się o jeden dzień. Nie ma obaw o ochronę antykoncepcyjną. Pod żadnym pozorem proszę nie wydłużać przerwy.