Dwie tabletki antykoncepcyjne jednego dnia a zachowanie skuteczności antykoncepcyjnej

Dzisiaj jest środa. Tabletke zawsze biore o godzinie 7 rano. Jestem właśnie w połowie opakowania i nagle teraz o godzinie 19 wydawało mi sie że nie wziełam rano tabletki, a już jest czwartek i wziełam kolejną tabletkę teraz zamiast jutro o 7 rano. Co mam zrobić? Czy teraz antykoncepcja będzie obniżona i powinnam używać prezerwatywy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę normalnie przyjąć kolejną tabletkę. Okres skróci się przez to o jeden dzień ale nie ma to wpływu na skuteczność antykoncepcyjną. Proszę pamiętać, że przerwa także ulegnie przesunięciu. ( zacznie się dzień wcześniej i skończy także dzień wcześniej)