Dwuboczna protruzja krążka w wyniku MR kręgosłupa
Witam mam pytanie. Otrzymałam wynik badania kręgosłupa MR Czy to coś poważnego co prawda choruje już pare lat..Ale MR jeszcze nie miałam.Na poziomie L4-5 centralna -dwuboczna protruzja krążka ,zbaczająca w prawo z uciskiem wychodzącego korzenia S1w zachyłku bocznym.Na poziomie L4-5 pośrodkowo ognisko pęknięcia pierścienia włóknistego.Wodcinku lędzwiowym zniesiona fizjologiczna lordoza,zmiady zwyrodnieniowe międzykręgowe L4-5 ich odwodnienie oraz obnizenie L5-S1

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.