Dwudniowa przerwa w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych Novynette a dalsze postępowanie

Witam, mam takie pytanie biorę tabletki antykoncepcyjne novynette i z powodu braku tabletek nie wzięłam pigułki 1 dnia okresu tj.piątek natomiast w niedziele przed południem wzięłam 2 zaległe a o godz 20 trzecią, która przypadała właśnie na ten dzień. co teraz czy powinnam odstawić tabletki i zacząć brać nowe opakowanie od 1 dnia okresu czy może jak wyczytałam nie powinnam robić 7 dniowej przerwy po skończeniu opakowania? z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z całą pewnością powinna Pani przez pierwsze dwa tygodnie zabezpieczać się dodatkową prezerwatywą. Wskazane jest także niewykonywanie przerwy pomiędzy opakowaniami.