Dwukrotnie powiększenie piersi a antykoncepcja

Witam Mam 23 lata , okolo 50 kg , przy wzroscie 158 ... Od okolo 2-3 miesiecy zauwazylam ,ze piersi dwukrotnie powiekszyly mi sie , czego nie mialam nigdy wczesniej ... Jest to raczej nie mozliwe ,ze jestem w ciazy ,poniewaz zabezpieczamy sie ( uzywajac prezerwatyw ) , nie biore zadnych tabletek sntykoncepcyjnych ... Moj partner mowi ,ze przyczyna jest masaz piersi , czy to jest rzeczywiscie powod dla ktorego moje piersi w ciagu ostatnich dwoch , trzech miesiecy powiekszyly sie ??? ..

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ten powód jest dyskusyjny. Prawdopodobniej zmiany kształtu i ogólnego wyglądu biustu związane są z wahaniami hormonalnymi. Warto jednak wykluczyć także ciążę.