Dwumiesięczny okres oczekiwania na wizytę u stomatologa po leczeniu zęba

Witam bylem dzisiaj u stomatologa i w gornej prawej 4 na zdjeciu rtg wyszla duza dziora ktorej z zewnatrz nie bylo widac ani czuc pani stomatolog zaczela wiercic i mowila ze "caly czas miekko" i miekko na koniec zalozyla biala plombe taka konktetnie biala i umowila mnie na nastepna wizyte za dwa miesiace czy to nie za dlugo ?

Ta biała plombka to najpewniej tlenek cynku. Zakłada się go na okres 2 miesięcy, czasem dłużej. Ma on działanie odontotropowe tzn pobudza tworzenie zębiny reparacyjnej. Stosowany jest w przypadku głębokiej próchnicy gdy dalsze oczyszczanie ubytku grozi obniżeniem miazgi. Postępowanie wiec jest jak najbardziej prawidłowe. Pozdrawiam serdecznie.

Witam!
Z tego co Pan pisze,ubytek w zębie jest bardzo duży! W takich wypadkach zakłada się do zęba specjalne cementy lecznicze - opatrunki (nie plomby) ,których zadaniem jest utwardzenie dna ubytku,wzmocnienie zęba i odkażenie! Zakłada sie je na minimum 2 miesiące,gdyż co najmniej tyle czasu potrzeba,by cement leczniczy zadziałał.Preparaty te mają najczęściej biały mleczny kolor.Po 2-3 miesiącach jeśli nie wystąpią powikłania,wymienia się taki opatrunek na wypełnienie stale!Myślę,że z takim przypadkiem mamy tu do czynienia,a więc wszystko jest w porządku.Pozdrawiam.