Dwurożna macica a planowanie ciąży

KOBIETA, 29 LAT Czy z dwurozna maciciy z przegroda mozna zajesc w ciaze ? Kilka tyg temu poronilam pierwsza ciaze , plod rozwijal sie prawidlowo ale zdiagnozowano u mnie dwurozna macicy z przegroda. Czy to bylo przyczyna poronienia i czy bede miala szanse ponownie zajsc w ciaze i ja donosic ?

Małgorzata Panek

Przegroda w macicy może utrudnić zajście w ciążę i jej donoszenie. Wskazane byłoby histeroskopowe wycięcie przegrody macicy. W przypadku dwurożnej macicy , w zależności od stopnia zaawansowania wady, może być wskazana operacja macicy.
Proszę udać się do ginekologa. On zaleci odpowiednie postępowanie.
Pozdrawiam