Dylemat dotyczący wyboru plomby po leczeniu kanałowym

Witam. Mam pytanie odnośnie plomb. Moja górna szóstka została przeleczona kanałowo. Zastanawiam się, czym ją wypełnić: amalgamatem czy plombą światłoutrwaldzalną? Dentystka stwierdziła, że amalgamat "rozsadzi" mi tego zęba. Jednakże wszystkie plomby światłoutwardzalne, które do tej pory miałam założone, się rozszczelniły po 4 latach. Amalgamat podobno jest trwalszy. Kwestia finansowa jest bardzo ważna, nie stać mnie na wymianę plomb za kolejne 4 lata, ale nie chcę też aby "rozsadziło" mi zęba.

Lek. Tomasz Budlewski

Lekarz badający ma najlepszy obraz kliniczny stanu zęba. Proponuje kierować się zaleceniami stomatolog.