Dyskomfort i bóle podbrzusza a kolonoskopia

Witam nie dawno miałem wykonaną kolonoskopię w znieczuleniu ogólnym więc przebiegu nie pamiętam opis badania: Oczyszczenie jelita w skali Boston 1/1/2 Badanie wykonano do końcowego odcinka jelita krętego.Patologi nie stwierdzono . Mimo tego nadal odczuwam dyskomfort i bóle podbrzusza i zastanawiam się skąd ta krew w kale wczesniej przed badaniem czy lekarz mógł coś pominąć? czy przy takim oczyszczeniu jest możliwość pominięciazłośliwych zmian ?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Kolonoskopia jest badaniem które dobrze wykrywa patologie w jelicie grubym. Badanie na krew utajona w kale jest badaniem badaniem mniej specyficznym. Dolegliwości bólowe po tym badaniu mogą utrzymywać się do 2 tygodni po badaniu.