Dyskomfort na lini żeber pod piersiami

Witam. Od wczorajeszego porannego wstania odczuwam dyskomfort na lini żeber pod piersiami. Wczoraj gdy się obudziłem, bolała mnie głowa, zbierało mnie na wymioty, byłem osłabiony. Brałem leki na rozkurcz jelit, nospę oraz coś ziołowego na trawienie, i nie przeszło. Wyrostek to nie jest. Serce mnie nie boli. Jest to tylko lekkie kłucie, przy wdechu do oporu odczuwam dyskomfort, kłócie ogólne. Co to może być?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Dyskomfort na linii żeber związany z pozycją ciała i fazą oddechu, uczucie kłucia może mieć podłoże nerwowo-mięśniowe. Jeśli chodzi o pozostałe objawy to najczęstszą przyczyną wymiotów u młodych osób są infekcje pokarmowe. W przypadku ponownego pojawienia się takich objawów, jak wymioty, biegunka, gorączka proszę skonsultować się z lekarzem.

Witam, być może jest to związane z jakimś błędem dietetycznym - zalecam dietę lekkostrawną bez napojów gazowanych, tzw. junk food, jeśli objawy nie ustąpią w ciągu kilku dni proszę zgłosić si ę do lekarza rodzinnego