Dyskomfort po operacji wnętrostwa

Witam!

W wieku 7 lat miałem operację wnętrostwa na prawe jądro. Teraz mam 22 lata i mam uczucie ciężkości na pachwinie z prawej strony w okolicy blizny oraz odczuwam dziwny dyskomfort operowanego jądra i mam jakiś guzek, nie na jądrze tylko tak jakby obok. Czy to coś poważnego? Dodam, że pracuję fizycznie, może to ma jakiś związek. Te objawy mam od dawna. Czy jest to może skutek uboczny przebytej operacji? Dodam, że nie mam problemów ze współżyciem.

Z góry dziękuję.

Lek. Marta Hat

Witam!

Bez osobistego badania (oraz ewentualnych badań dodatkowych) nie ma możliwości, aby postawić właściwą diagnozę. Wydaje się jednak, że obecnie odczuwane dolegliwości nie powinny być odległym powikłaniem operacji wnętrostwa. Opisywane objawy mogą być wynikiem występowania przepukliny pachwinowej/mosznowej (warunkiem sprzyjającym jest praca fizyczna oraz osłabienie struktur po zabiegu), ewentualnie żylaki powrózka nasiennego (mogą dawać objawy dyskomfortu w okolicy jądra i bólu w okolicy pachwiny). Proponuję wizytę u lekarza rodzinnego, który po badaniu fizykalnym zadecyduje, w jaki sposób pokierować dalszą diagnostyką.

Pozdrawiam