Dyskopatia a znieczulenie podczas cesarskiego cięcia

Dzień dobry, jestem w 38 tygodniu ciąży. Rezonans magnetyczny wykrył u mnie dyskopatię na przestrzeni L5-S1, dlatego zaproponowano mi znieczulenie przewodowe do cesarskiego cięcia. Ze względu na wypadający dysk, znieczulenie ma zostać podane powyżej tego miejsca. Chciałam zapytać czy ten odcinek ( powyżej L5) jest nadal bezpieczny i czy ewentualna pomyłka anestezjologa nie ma prawa skończyć się dla mnie paraliżem? Parę osób poleciło mi rozważenie porodu w narkozie. Proszę o radę.

Witam,
Dyskopatia nie jest w zadnym wypadku przeciwwskazaniem do znieczulenia przewodowego. Znieczulenie jest bezpieczne, nawet gdyby zostalo wykonane na poziomie L5/S1. Znieczulenie przewodowe jest na swiecie znieczuleniem z wyboru do cesarskiego ciecia poniewaz jest bezpieczniejsze dla rodzacej i dziecka. Prosze sie go nie bac, dyskopatia nie ma zadnego znaczenia w kwestii bezpieczenstwa tego znieczulenia.
Pozdrawiam serdecznie.