Dyskopatia kręgosłupa a praca na budowie
czy moge pracowac na budowie mam dyskopatie bylem 10 dni w szpitalu badanie rezonansem wynik.....splycona fiziologiczna lordoza ledzwiowa szerokopodstawne wypukliny tylne krazkow miedzykregowych th 11,th12,th12il1 l1 l2 l2 l3 modeluja worek oponowy znieksztalcenie trzonow kregow z glebokimi guzkami schmorla najpewniej po przebytej chorobie scheuermanna w przeszlosci obustronna tylno boczna wypuklina krazka miedzy kregowego l3 l4 wpukla sie do otworow miedzykregowych,modeluje worek oponowy itd..

MĘŻCZYZNA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon