Dyskopatia odcinka szyjnego po upadku

Mam25lat, w lutym poszłam na łyżwy i tak niefortunnie się przewróciłam,że uderzyłam głową w lód,czego skutkiem jest dyskopatia odcinka szyjnego, bodajże C6/7 oraz lewe ramię jest"wyżej"niż prawe.Miałam reh.,jednak pomogła na krótko i obecnie mam napięcie mięśni karku.Jestem obecnie na wyjeździe i nie mam ze sobą poduszki ortopedycznej. Chciałabym poznać jakieś sposoby na zrelaksowanie mięśni karku,ramion, zmniejszenie bólu głowy(z tyłu) i lewej łopatki oraz sposobu jak powinnam spać.Dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Polecam aby zapoznała się Pani z poniższymi artykułami. ĆWCZENIA I oraz Ćwiczenia II. Proszę pamiętać iż uraz może być czynnikiem predysponującym do poważnych zmian w obrębie kręgosłupa. Warto także znajdować się pod opieką lekarza.