Zapytaj lekarza

7 1 3 , 9 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dyskopatia powodem depresji?

Mimo, ze od ponad 4 lat biore 20 mg Seroxatu z powodu nerwicy lekowej ostatnio odczuwam gleboki smutek, czesto placze, nic mi sie nie chce. Zwiazane jest to z moja sytuacja zyciowa. Zachorowalem na kregoslup(dyskopatia) i stracilem prace. Lekow panicznych takich jak dawniej na szczescie nie mam ale odczuwam czesto niepokoj. Prosze o odpowiedz. Dziekuje.

MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu

Rozpoznanie nerwicy

Szanowny Panie,
stwierdzenie dyskopatii a do tego utrata pracy to poważne powody do zmartwienia, wiążące się z lękiem o przyszłość. Ma Pan prawo do reagowania niepokojem - czy bardziej nasilenia się w obecnej sytuacji niepokoju. Na pewno jednak są możliwości wyjścia z obecnej sytuacji. W przypadku problemów z kręgosłupem jest to rehabilitacja, która może polepszyć funkcjonowanie lub/i zapobiec pogorszeniu stanu zdrowia (w zależności oczywiście jaka to dyskopatia). Brak pracy to stan przejściowy, proszę w ten sposób do tego podchodzić i postarać się myśleć bardziej pozytywnie. Myślę, że leczenie farmaceutyczne powinien Pan skonsultować ze swoim psychiatrą, natomiast sama nerwicę lękową powinien Pan leczyć również psychoterapią. Zachęcam do poszukania psychoterapeuty lub skonsultowanie tej sprawy z lekarzem, który mógłby Panu polecic odpowiednią placówkę.
Pozdrawiam serdecznie!

Mgr psychologii klinicznej, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy