Dyskretne pogrubienie śluzówki zatok szczękowych

2 miesiące temu usunęłam zęba - górna 6. Cały czas boli szczęka, zatoka szczękowa i głowa po tej stronie. 3 antybiotyki - brak efektu. CRP 0,11. Morfologia w normie. OB 3. Wynik TK zatok : dyskretne pogrubienie śluzówki zatok szczękowych. Kanał kostny łączący światło zatoki szczękowej z miejscem po usuniętym zębie. Kanał wypełnia masa tkankowa. MR zatok - wynik podobny jak TK. Dodam, że dziąsło i zębodół całkowicie zagojony. Więc skąd ten ból, ciśnienie w zatoce i zatkane ucho?

Z opisu wygląda na to, że po usunięciu "6" doszło do połączenia zatoki szczękowej..stąd obecność kanału kostnego wypełnionego masą tkankową, a nie kością i nastąpiła infekcja. W miejscu po usuniętym zębie pewnie będzie jakieś punktowe wejście.Bez badania jednak trudno postawić jednoznaczną opinię. Proponuję skonsultować to z chirurgiem stomatologiem.