Dyskretne zmiany drobnoguzkowe nadprzeponowo po stronie lewej
Proszę o interpretację opisu rtg klp:Smużasto-plamiaste,konsolidujące się zagęszczenia miąższu, a także zagęszczenia o chrakterze matowej szyby widoczne w dolnym polu płuca prawego.Poszerzona wnęka płucna.Dyskretne zmiany drobnoguzkowe nadprzeponowo po stronie lewej.Serce lewokomorowe.

MĘŻCZYZNA, 66 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Wynik sugeruje lewokomorową niewydolność serca.
Pozdrawiam.
Opis może oznaczać zapalenie - przy zgodności z objawami infekcji.
Jeżeli brak objawów zakażenia wskazane wykonanie TK klatki piersiowej celem dokładnej oceny - opis może sugerować ch. śródmiąższową płuc