Dyskretnie szersze kielichy nerki prawej w wyniku USG
Dzień dobry! W ubiegłym tygodniu byłam na badaniu usg jamy brzusznej i w wyniku pisze: nerki w położeniu i wielkości prawidłowej, bez cech zastoju w układach kielichowo-miedniczkowych. Dyskretnie szersze są kielichy nerki prawej. Co to oznacza? Dodam, że przeważnie piję mało wody. Czy to może przyczyna? Zgóry bardzo dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Małgorzata Panek
65 poziom zaufania
Poszerzenie kielichów wynikać może z zastoju moczu związanego np z obecnością kamienia.
Proszę udać się z wynikiem badania do lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam