Dysmorfofobia u 26-latka

Od 2011 r choruję na dysmorfofobie.Mam 26 lat,wszystko zaczęło się w okresie dojrzewania(trądzik),ciągle sprawdzam aktualny stan wygl.poprawiam"mankamenty",są dni lepsze i gorsze.Mało tego czuję niedostateczną masę ciała pomimo 79kg/174cm chce przytyć przez co zażywam wiele suplementów i białek nie patrząc na to co będzie i skutki uboczne.Czy dysmorfofobia jest wyleczalna ?

Zachęcam do podjęcia psychoterapii. Pozwoli Panu lepiej zrozumieć siebie, a tym samym emocjonalne podłoże trudności, a także lepiej radzić sobie z objawami, poprawić poczucie własnej wartości, kompetencji, samooceny itp.Z podobnymi zaburzeniami można sobie poradzić- konieczna jest jednak zaangażowana i rzetelna praca nad sobą.

Dzień dobry,

Tak.
Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i podjąć leczenie, np.: w Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Dzień dobry, nie wiem czy pan sam postawił diagnozę, czy zrobił to specjalista. Tak czy inaczej zachęcam do kontaktu z psychologiem - psychoterapeuta w celu przeprowadzenia diagnozy, a następnie prawdopodobnie podjęcia terapii, która pomoże uporać się z problemem. Pozdrawiam.