Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dysmorfofobia u 26-latka

Od 2011 r choruję na dysmorfofobie.Mam 26 lat,wszystko zaczęło się w okresie dojrzewania(trądzik),ciągle sprawdzam aktualny stan wygl.poprawiam"mankamenty",są dni lepsze i gorsze.Mało tego czuję niedostateczną masę ciała pomimo 79kg/174cm chce przytyć przez co zażywam wiele suplementów i białek nie patrząc na to co będzie i skutki uboczne.Czy dysmorfofobia jest wyleczalna ?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Wybór odpowiedniego przedszkola

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o wyborze przedszkola dla dzieci autystycznych.

Zachęcam do podjęcia psychoterapii. Pozwoli Panu lepiej zrozumieć siebie, a tym samym emocjonalne podłoże trudności, a także lepiej radzić sobie z objawami, poprawić poczucie własnej wartości, kompetencji, samooceny itp.Z podobnymi zaburzeniami można sobie poradzić- konieczna jest jednak zaangażowana i rzetelna praca nad sobą.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Dzień dobry,

Tak.
Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i podjąć leczenie, np.: w Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

0

Dzień dobry, nie wiem czy pan sam postawił diagnozę, czy zrobił to specjalista. Tak czy inaczej zachęcam do kontaktu z psychologiem - psychoterapeuta w celu przeprowadzenia diagnozy, a następnie prawdopodobnie podjęcia terapii, która pomoże uporać się z problemem. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy