Dysplasia beniga mammae

Prosze o przetłumaczenie a także jakie są rokowania w tego typie nowotworu i Jaki wpływ na rokowanie mają te podane przeze mnie wyniki receptorów Dysplasia beniga mammae oraz Carcinoma ductale G2 invasium ( NST wg WHO2012) partim carcinoma ductale in situ G3 ( typ comedocarcinoma, sitowaty i lity stanowiący około 30% utkania guza) mammae dextri
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rozpoznanie to rak piersi przewodowy inwazyjny (najczęściej występujący rodzaj raka), o średnim stopniu złośliwości (G2). Oraz częściowo rak przewodowy w stadium nieinwazyjnym o wyższym niż w/w stopniu złośliwości. Badanie ''receptoreów'' pozwala określić czy można wdrożyć do procesu terapeutycznego leczenie hormonalne. Oczywiście sytuacja jest poważna lecz o rokowaniu proszę rozmawiać ze swoim onkologiem.

Witam , przetłumaczenie nazw łacińskich na polskie niewiele zmieni w Pani(a) świadomości nt. istoty choroby - proponuję rozmowę z lekarzem prowadzącym (pewnie już taka się odbyła). Ale spełniam prośbę: Dysplasia benigna (nie beniga) mammae=zwyrodnienie łagodne (nie złośliwe) piersi. Carcinoma=rak , ductale=przewodowy , G2=średni stopień złośliwości , invasivum=inwazyjny , partim=częściowo , carcinoma=rak , ductale=przewodowy , in situ=miejscowy , G3=wysoki stopień złośliwości , comedocarcinoma-bez tłumaczenia , mammae dextri=piersi prawej , pozdrawiam , zż