Zinoxx a tabletki antykoncepcyjne

Witam ! Dzisiaj rozpoczynam przyjmować antybiotyk Zinoxx / Cefuroximum , poniewać poważnie się przeziębiłam (ostre zapalenie oskrzeli ). Antybiotyk Zinoxx mam przyjmować 2x1 rano i wieczorem. Przymuję także tabletki antykoncepcyjne Lesi Plus które przyjmuję wieczorem. Czy antybiotyk Zinoxx będzię zaburzał działanie moich tabletek antykoncepcyjnych ? Czy powinnam mieć wtedy obawy co do ich skutecznośći ? Czy biorąc Zinoxx i tabletki antykoncepcyjne powinnam pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu, na przykład o prezerwatywach? Jeśli tak to jak długo używać dodatkowe zabezpieczenie? Czy Zinoxx będzie osłabiał działanie Lesi Plus? A może Zinoxx nie wpływa na tabletki? Proszę o informacje i rady dotyczące stosowania antykoncepcji, nie jestem jestem gotowa na dziecko. Pozdrawiam Anna

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Warto z uwagi na antybiotykoterapię stosować dodatkowe zabezpieczenie w trakcie jak i 7 dni po leczeniu.