Działanie leku Dermodexa

Jesli demoxoft to tylko kosmetyki to czym leczy sie demodexa? Robione kropelki z metronidazolem? Jaki jest efekt? Jaka jest wyleczalnosc?

Leczenie zakażenia Demodexem nie jest szybkim i łatwym procesem. Cykl rozwojowy tego pasożyta wynosi ok. 3 - 4 tyg., w związku z czym kuracja powinna trwać odpowiednio długo, by mieć pewność, że leczenie obejmuje wszystkie stadia rozwojowe. Uważa się, że minimalny okres terapii wynosi 4 - 6 tyg., co wymaga wiele cierpliwości i systematyczności. W związku z możliwymi nawrotami choroby kuracja może wymagać powtórzenia; wskazane są kontrolne badania. Warto przebadać domowników i zwierzęta, bo to najczęściej od nich się zarażamy. Ważna jest także profilaktyka zakażeń - ma tu znaczenie przede wszystkim dbanie o higienę osobistą, używanie jednorazowych ręczników papierowych, nie powinno korzystać się ze wspólnych kosmetyków i przyrządów (pędzle do makijażu, gąbki itp.). Najlepsze wyniki w leczeniu uzyskuje się po kuracji metronidazolem, jednak warto wspomagać się innymi preparatami, np. wspomnianym przez Pana Demoxoftem.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nużeńca można wyleczyć, aczkolwiek trzeba się nastawić na długotrwałą terapię. Lekarze przepisują zwykle metronidazol, chlorchinaldin i roztwory spirytusowe do przemywania skóry, maść z crotamitonem. Jak się okazuje duża część populacji jest nosicielem tego pasożyta, ale nie u każdego dochodzi do objawów chorobowych, jest to uwarunkowane osobniczą wrażliwością.