Działanie tabletek antykoncepcyjnych Cyprest

Witam, do tej pory brałam tabl Cilest. Niestety wycofano je ze sprzedaży i lekarz bez badan przypisał mi Cyprest. Podobno one są bardziej na trądzik i owłosienie niż antykoncepcyjne. I mają duzo złych opinii. Mam 27 lat i nie rodziłam. Czy te tabletki są dla mnie odpowiednie? Boję się że albo nie będą działały albo zle wpłyną na mój organizm.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W Pani przypadku trudno mówić Mi o tym czy są ode odpowiednie czy też nie. Jeżeli nie będzie Pani zgłaszała w trakcie ich stosowania działań niepożądanych, które mogą wystąpić zawsze w czasie stosowania każdego leku nie ma przeciwwskazań do takiej zamiany. Ich działanie przeciwtrądzikowe związane jest wprost z uregulowaniem gospodarki hormonalnej kobiety w wyniku czego zmiany trądzikowe ulegają wygaszeniu.