Działanie tabletek antykoncepcyjnych jednoskładnikowych i dwuskładnikowych

Witam. Chciałabym się dowiedzieć, czy lepiej jest stosować tabletki antykoncepcyjne jednoskładnikowe czy dwuskładnikowe? Które z nich są lepsze? A także czy można spokojnie zacząć przyjmować tabletki mimo że lekarz przepisał je bez żadnych wcześniejszych badań? Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to uzależnione od wieku. Nie wiem dokładnie w jakim wieku i fazie rozwoju jest Pani obecnie. Przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji zaleca się wykonanie podstawowych badań krwi.