Dziąsło pomiędzy zębami

Między dwoma zębami pojawił mi się kawałek (dziąsła?) skóry - w ciągu nocy. Po ubyciu zębów leciała mi z tego krew. Zniknęła. Na następny dzień - to samo. Nic mnie nie bolało. Co to może być? Kawałek skóry jest niewielki, ma może 1 - 2 mm.

Witam serdecznie
Z Pana opisu wynika że jest to prawdopodobnie stan zapalny dziąsła. Objawia się on krwawieniem, zaczerwienieniem i obrzękiem (powiększeniem) dziąsła w okolicy zęba lub pomiędzy zębami. Często rozwija się to bez objawów bólowych. W takim przypadku powinien Pan jak najszybciej zgłosić się do lekarza stomatologa w celu diagnostyki i ewentualnego leczenia.

Łączę pozdrowienia
Paweł Ponichtera
www.czar-dent.pl

To jest pozapalny przerost błony śluzowej , prawdopodobnie doszło do urazu mechanicznego albo zalegające resztki pokarmowe wywołały stan zapalny , dokładnie oczyścić i po kilku dniach powinno zniknąć , w przeciwnym razie trzeba zgłosić się do gabinetu aby ustalić przyczynę (np ubytek).
W jamie ustnej jest tylko błona śluzowa nie skóra.