Dziecięce porażenie mózgowe a wskazania do stałych badań kontrolnych

jestem osobą dorosłą z dziecięcym porażeniem mózgowym. kilka lat temu zrezygnowałem z wizyt u neurologa (dlatego że nic złego się dzieje a każda wizyta to były tylko rutynowe badania) jednak moi rodzice uważają że powinienem być pod stałą opieką neurologa powtarzać badania typu EEG itp. bo tak ich inf. gdy byłem dzieckiem. Czy istnieje konieczność wizyt u lekarza? jeśli tak to dlaczego? przecież uszkodzenie mózgu po DPM jest stałe. Mój stan nie pogorszy się i się nie polepszy.

Uważam ,ze każdy problem neurologiczny a zwłaszcza taki wiążący się z dysfunkcją -przypuszczam także ruchową - wymaga okresowej kontroli u specjalisty neurologa.
Lekarz nie tylko bada ,ale zbiera wywiad i wówczas decyduje o konieczności badań diagnostycznych.
To prawda że mózgowe porażenie dziecięce jest trwałym deficytem ,ale w przebiegu mogą występować rożne problemy.
Rodzice maja racje.

Pozdrawiam serdecznie