Dziecko urodzone z niewydolnością oddechową, zapaleniem płuc i sepsą

Witam. Synek ur. Się w 30 tyg. ciąży z niewydolnością oddechową crp 80 zapalenie płuc i sepsa reanimowany w 5 dobie wylew 1 i 2 st. Dziś kończy 15 dni. Mały trzyma elektrolity ii hemoglobine. Trawi 10 ml pokarmu matki seturacja ok. 93 łapie sam oddech, bardzo się wierzcie i otwiera oczka niestety męczy go odma płucna. Proszę o odpowiedz. jakie są rokowania ryzyko odmy i wpływów.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji sytuacja dziecka może zmieniać się z minuty na minutę. Jest to zbyt poważny stan aby wypowiadać się na ten temat bez możliwości wglądu w historię choroby.