Dziecko zasypia tylko z mamą w łóżku

Kapiel zaczyna sie o 19 po niej ma kaszke na kolacje bo mleka nie wypija usypia tylko wtedy wieczorem jak lezy z mama w łozku przy kołysankach jesli zasnie klade go do łozeczka i spi obudzi sie na butelke 3-4 albo rano o 7 . nie wiem jak mam go nauczyc spania od poczatku w ,lozeczku prosze o pomoc dziekuje
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety problem polegający na tym iż dziecko zasypia tylko i wyłącznie w obecności mamy to dość częsta przypadłość maluchów. Warto jednak, wbrew emocjom , które mogą pojawiać się u dziecka powoli próbować kończyć tą sytuację. Oprócz codziennego, powtarzalnego zachowania czyli kąpiel , jedzenie, itp można zastosować unik w postaci zostawienia w łóżeczku dziecka koszuli nocnej mamy. Sam jej zapach może powodować iż dziecko będzie spokojniejsze. Nie jest to jednak metoda zawsze skuteczna. Najlepszym wyjściem jest po prostu wdrożenie nowych postanowień i wytrwanie w nich pomimo ''innego zdania'' dziecka.