Dzienna porcja orzechów i suszonych owoców

Czy dużą ilością jest zjedzenie w ciągu dnia 10 g rodzynek, ok.15 g fig, 10 g orzechów włoskich , 10 g nerkowca, 10 g fistaszków i 2 łyżeczki słonecznika? Jaka powinna być dzienna porcja orzechów i suszonych owoców?

Wszystko zależy w jakie sytuacji i przy jaki parametrach organizmu. Sądzę że chodzi bardziej o odchudzanie, bądź utrzymanie danej wagi ciała- jeśli tak to taka ilość wskazanych produktów jest całkiem sporym nośnikiem tłuszczu i w dietach redukcyjnych zdecydowanie bardziej ogranicza się dostęp tego typu produktów. Jeśli chodzi i żywienie tradycyjne jest to ilość jak najbardziej możliwa do stosowania dziennego u osoby zdrowej, która nie modyfikuje swoich parametrów wagowych. Pozdrawiam.