Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dzienne zapotrzebowane kalorii dla 20-latki

Wita, Mam 20 lat, 158 cm wzrostu i 58 kg. 4 razy w tygodniu spaceruję przez godzinę i 3 razy w tygodniu jestem na bieżni po 30 minut. Ile kalorii powinnam spożywać dziennie ,aby schudnąć ok 5 kg ? Ile czasu może to potrwać?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Witam serdecznie,


prawidłowe tempo chudnięcia to około 0,5-1 kg na tydzień. Przy założeniu, że będzie Pani stosować prawidłowo skomponowaną dietę odchudzającą o wartości około 1400 kilokalorii, czas dojścia do pożądanej przez Panią masy ciała to około 5 tygodni.

Jednakże uczulam Panią na ważną kwestię -- samodzielne liczenie kalorii nie zagwarantuje Pani prawidłowo przeprowadzonego odchudzania! Ważne jest nie tylko to, ile kalorii w ciągu dnia Pani spożyje, ale też w jaki sposób, z jakich produktów, etc.

Dlatego też polecam kontakt z dietetykiem, który profesjonalnie przeanalizuje Pani dotychczasowy sposób odżywiania, a także zaproponuje indywidualnie stworzony (indywidualnie, tzn. dostosowany m. in. do Pani stanu zdrowia i trybu życia), zgodny z zasadami zdrowego żywienia plan żywieniowy, który doprowadzi Panią do osiągnięcia upragnionej masy ciała.


Pozdrawiam,

Ewelina Gumiela, mgr dietetyk

0

Bezpieczną i trwałą redukcję masy ciała powinna Pani uzyskać stosując kaloryczność diety na poziomie około 1500 kcal. Ubytek masy powinien w tej sytuacji wynosić około 0.5 kg tygodniowo - a więc cała redukcja trwać powinna około 2-3 miesiące. Zastosowanie bardziej drastycznych diet być może pozwoli Pani na szybszą redukcję masy ciała, ale również będzie ingerowało w podstawową przemianę materii i może przyczynić się do wystąpienia efektu jo-jo.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy