Dzienne zapotrzebowanie na kalorie u 57-latki

Mam 57 lat,mój wzrost to 170cm a waga 74kg.Chciałabym uzyskać informację,jakie jest moje dzienne zapotrzebowanie na kalorie(zaznaczam,że wykonuję pracę lekką),oraz proszę o obliczenie mojej CPM.Zaznaczam jednocześnie,że w przeciągu ostatniego roku schudłam 20kg stosując dietę 1300kcal i chciałabym utrzymać wagę na tym samym poziomie.

Witam,

Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne wynosi około 2170 kcal/dobę, przy uwzględnieniu niskiej aktywności fizycznej.

Zapraszam do odwiedzenia bloga, http://fit-amina.blogspot.com/ na którym znajdzie Pani porady oraz przepisy, które można wykorzystać przy komponowaniu jadłospisu.

Pozdrawiam,
Magdalena Borowiec

Mgr Magdalena Borowiec

Witam,

Wg Podanych przez Panią informacji na stan obecny wynik wygląda tak: CPM 1736[kcal]
Norma na białko 74,0 [g]
Norma na tłuszcz 57,9 [g]
Norma na węglowodany 251,8[g]

pozdrawiam

Witam,
Pani całkowite zapotrzebowanie energetyczne wynosi ok. 1850 kcal.
Proszę mieć na uwadze, że Pani podstawowa przemiana materii wynosi ok. 1420 kcal. Zatem, wszelkie diety redukcyjne nie powinny wynosić mniej niż 1420 kcal. Jeśli zależy nam na trwałym utrzymaniu efektu, nie możemy dostarczać mniej energii w postaci pożywienia, niż potrzebuje nasz organizm - u Pani jest to właśnie 1420 kcal.
Pozdrawiam,
Paulina Brzuskiewicz
www.psychodietetyk.org

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska