Dziesięciomiesięczne dziecko nie wyciąga raczek po przedmioty

Czy to normalne ze 10 tygodniowe dziecko nie wyciąga jeszcze rączek po przedmioty ani ich nie chwyta? Jakby zupełnie nie był nimi zainteresowany. Owszem cieszy sie ale nie wyciąga rak po to. Nie wkłada tez rączek do buzi. Czy to ok ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ogólnie rzecz ujmując może być to niepokojący objaw, choć w tym momencie prawdopodobnie nie ma jeszcze powodu do obaw. Taka aktywności dziecka może pojawić się dopiero w okolicach 4-5 miesiąca.