Dziewictwo a ciąża

Wczoraj uprawialiśmy z chłopakiem petting. Ja jestem dziewicą- dotykał mnie członkiem w okolicach intymnych, a później wkładał mi jeszcze palce do pochwy. Ostatni okres dostałam 24 marca, ale moje cykle są nieregularne.
Czy możliwe jest, że doszło do zapłodnienia mimo, że jestem dziewicą?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Wczoraj uprawialiśmy z chłopakiem petting. Ja jestem dziewicą- dotykał mnie członkiem w okolicach intymnych, a później wkładał mi jeszcze palce do pochwy. Ostatni okres dostałam 24 marca, ale moje cykle są nieregularne.
Czy możliwe jest, że doszło do zapłodnienia mimo, że jestem dziewicą?

Witam!

Bycie dziewicą nie oznacza, że ujście pochwy jest całkowicie zamknięte - bo przecież, jakby się wydostawała np. krew miesiączkowa? Opisywana przez Panią sytuacja najprawdopodobniej wiąże się z małym ryzykiem zajścia w ciążę, ale nie można takiej możliwości całkowicie wykluczyć. Dlatego w razie dalszych wątpliwości proponuję wykonanie testu ciążowego, około 10 dni od możliwej daty koncepcji (w testach nowej generacji wystarczy 7 dni z moczu porannego), to powinno ostatecznie rozwiać wątpliwości.

Tutaj znajdzie Pani materiał: test ciążowy.

Serdecznie pozdrawiam!