Dziewictwo a ciąża - czy to możliwe?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie ciąży: mam cykle regularne, co 26 dni, ostatnio okres mi się skończył 10.04, zaś 15.04 "bawiłam się" ze swoim chłopakiem. Nie doszło do kontaktu fizycznego, gdyż jeszcze jestem dziewicą, ale używaliśmy w czasie zabawy żelu do masażu i po wytrysku, próbując zacząć grę od nowa, nałożyłam żel po raz kolejny na penisa mojego chłopaka, ten w czasie gdy próbowałam "podnieść" jego penisa ręką zdjął trochę żelu i zaczął masować mi pochwę. Ale nie wszedł w nią głęboko, tylko od stron zewnętrznych (nie było mowy o palcówce). Czy jest jakiekolwiek prawdopodobienstwo, że zaszłam w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Najważniejszym czynnikiem, który pozwala na określenie ryzyka ciąży, jest faza cyklu. Pierwszym dniem cyklu jest pierwszy dzień miesiączki. Nie napisała Pani kiedy on miał miejsce, więc mogę dokonać obliczenia okresu płodnego tylko w przybliżeniu. Jeżeli cykle są regularne można uznać, że do kontaktu doszło podczas dni płodnych.

Wydaje się, jednak że ryzyko ciąży jest praktycznie równe zero. Proszę poczekać do pierwszego dnia spodziewanej miesiączki, a w razie wątpliwości, czy opóźnienie krwawienia wykonać test ciążowy. Nie bardzo się denerwować sytuacją, ponieważ jak wspomniałam ryzyko jest naprawdę niewielkie, a stres jest jednym z czynników, które powodują opóźnienie miesiączki.

Pozdrawiam serdecznie!