Dziura po odcięciu dziąsła

Witam,Podczas robienia wypełnień w 1i2 dentysta odciął mi kawałek dziąsła (ten dzyndzelek, który opada między zębami). Teraz mam w tym miejscu dziurę. Czy to odrośnie? Jeśli tak to ile to trwa? Czy powinnam czegoś używać, by przyspieszyć regenerację?

Ten dzyndzelek to brodawka międzyzębowa. Jeżeli została naruszona to powinna się zregenerować ale to może potrwać. Podczas zakładania wypełnień pomiędzy zębami brodawki mocno mechanicznie uciska się klinami, po zabiegu wygląda to jak by nie było brodawki ale szybko odzyskuje ona swoją pierwotną wysokość. W przypadku całkowitego odcięcia na pewno nie odrośnie. Powinna Pani udać się do innego stomatologa na konsultację.

Witam
Najprawdopodobniej chodzi Pani o brodawkę dziąsłową, która znajduje się w przestrzeni między zębami. Niewielkie jej uszkodzenie jest możliwe do samoistnego wygojenia. Proces trwa około dwóch, trzech tygodni. W celu oceny konkretnej sytuacji klinicznej należy udać się do lekarza periodontologa, gdyż może zaistnieć konieczność regeneracji uszkodzonego dziąsła za pomocą zabiegu chirurgicznego.

Pozdrawiam
Paweł Ponichtera
www.czar-dent.pl

witam,
usunięcie brodawki skutkuje powstaniem tzw czarnych trojkatow pomiedzy zebami. Brodawka w bardzo małym stopniu może się zregenerować..najczesciej nigdy już nie odrasta. proszę masować te okolice szczoteczka- jakby chciałą Pani naciagnać dziąslo na ząb- tzw metoda wymiatania.