Dziwna „galaretka” w oku – czy to coś poważnego?

Witam, mam 33 lata, jak dotąd bardzo dobry wzrok. Jednak od pewnego czasu jakieś 4 miesiące dokucza mi pewien problem. Otóż w prawym oku pojawiła się plamka o charakterze galaretki, jest przezroczysta, generalnie mnie to nie boli, ale jest to bardzo denerwujące, cały czas coś czuć pod powieką. Dodam że to coś nie wyczuwam cały czas, raz jest dzień, dwa, potem zniknie, by znów za jakiś czas się pojawić. Jak mam zamiar wybrać się do okulisty, to tego na „złość” nie ma. Proszę o poradę, czy to coś poważnego? Do okulisty oczywiście się wybieram, czekam na moment, by akurat to coś się pojawiło. Dziękuję i pozdrawiam!
33 LAT ponad rok temu

Witam!

Z przedstawionego opisu nie sądzę, by było to coś poważnego, skoro zmiana pojawia się i znika, i jak rozumiem, przebiega bez stanu zapalnego, czyli bez zaczerwieniania oka i patologicznej wydzieliny.
Może to być miejscowy obrzęk spojówki (leczenie jest wtedy zachowawcze - krople), a może cysta spojówki, trudno powiedzieć bez badania.
Cysty spojówki to takie przezroczyste, wypełnione płynem, najczęściej okrągławego kształtu, lekko wypukłe twory spojówki. Radykalne leczenie polega na wycięciu chirurgicznym.
Proponuję więc udać się do lekarza okulisty, by postawić rozpoznanie.
Pozdrawiam