Dziwna wydzielina po pierwszym razie

Witam.
Od dłuższego czasu mam bardzo dziwną wydzielinę. Początkowo była brązowawa. Nie wiem jak to określić, ale chwilami przypominała budyń czekoladowy. Teraz jest go bardzo dużo i albo jest białawy, albo przeźroczysty, gęsty i z krwią.

Chciałam nadmienić, że 8 dni temu pierwszy raz uprawiałam sex. Myślałam, że ta krew po tym stosunku, ale pojawia się tylko, gdy idę do łazienki.
Co to może być? Chciałam dodatkowo zapytać czy takie objawy mogą jeszcze bardziej umożliwić zajście w ciąże? Kochałam się bez zabezpieczenia.
Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź. Mam 22 lata.

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!
Objawy, które Pani opisuje mogą być spowodowane różnymi przyczynami. Nie obejdzie się bez wizyty u ginekologa, która i tak jest zalecana po pierwszym kontakcie seksualnym w życiu. Do przyczyn, które należy wykluczyć, zalicza się: zakażenie pochwy, uraz mechaniczny pochwy lub szyjki macicy, stan zapalny szyjki macicy. Mniej prawdopodobne są inne schorzenia narządu rodnego dotyczące jajników i macicy - byłby to zbieg okoliczności z pierwszym stosunkiem. Najbardziej prawdopodobne jest zakażenie lub uraz. Tak czy inaczej wymaga to niezwłocznej wizyty u ginekologa. Zajście w ciążę przy stosunku bez zabezpieczenia, zwłaszcza, gdyby były to dni płodne, istnieje zawsze w przypadku stosunku bez zabezpieczenia. Proszę o tym pamiętać.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.