Dziwne bicie serca przy wstawaniu lub pochylaniu

Dzień dobry, czym może być spowodowane dziwne bicie serca przy wstawaniu bądź pochylaniu (wrażenie jakby serce mdlało, biło niemiarowo,zmieniało swoje położenie ;trwa to kilka sekund i wraca do normy). Czasami zdarza się bez zmiany pozycji (np. Podczas siedzenia). Żadne z trzech wykonywanych w ostatnich latach ekg nie wykazało żadnych nieprawidłowości.

Przyczyn odczuwanych dolegliwości może być wiele. Możliwe, że odpowiedz na pytanie dałoby 24-godzinne monitorowanie EKG (tzw. Holter). Proponuje wizytę u kardiologa. Pozdrawiam.